Artykuł1

Oto podstrona: 4


Dla ludzi spędzający całe dnie za biurkiem powstał specjalny program żywieniowy, umożliwiający utratę kilku niepotrzebnych kilogramów, bez konieczności wprowadzania ćwiczeń fizyczny i szczególnie wyszukanego menu.

Mowa w tym momencie o diecie biurowej, która zaliczana jest do niskokalorycznych programów żywieniowych. W przypadku tego rodzaju systemu odżywiania, jadłospis opiera się na sałatkach warzywnych, które należy spożywać w czasie przerw w pracy. Niskokaloryczna dieta dla osób pracujących w biurze nie powinna trwać dłużej aniżeli dwa tygodnie.

Przed rozpoczęciem kuracji biurowej, w pierwszej kolejności należy swoją decyzję skonsultować ze specjalistą w dziedzinie dietetyki. Z racji tego, że jest to program niskokaloryczny, jest on całkowicie zakazany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. W diecie biurowej powinno się przyjmować około pięciu posiłków dziennie. Dodatkowo bardzo ważne w jej przypadku jest przyswajanie w ciągu doby dużych ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej.

Dieta dla pracujących

Wszyscy ci, którzy spędzają całe dnie w pracy mają utrudnione zadanie w sytuacji, gdy chcą pozbyć się kilku niepotrzebnych kilogramów. Problemy w tym przypadku sprowadzają się między innymi do tego, że każdy, kto całe dnie spędza za biurkiem nie ma specjalnie czasu na przygotowywanie jakichś wymyślnych potraw czy wprowadzenie do dziennego harmonogramu zajęć jakiegoś sportu. Naprzeciw oczekiwaniom ludzi pracujących za biurkiem, chcących pozbyć się nadwagi, została wprowadzona tak zwana Artykuł1. W tego rodzaju programie żywieniowym zalecane jest przyjmowanie minimum czterech, niewielkich posiłków dziennie. Diety dla pracujących w biurze nie powinno się stosować dłużej aniżeli dwa tygodnie. Po zakończeniu niskokalorycznego, biurowego programu żywieniowego ponowne rozpocząć kurację może nastąpić po upływie trzech tygodni. Jadłospis diety niskokalorycznej opiera się na warzywnych sałatkach. W jej przypadku, podobnie z resztą jak w przypadku wielu innych typów diet należy wypijać około dwóch litrów płynów w ciągu dnia.